טיפול בנשירת שיער בסתיו

הסתיו אמנם מביא איתו הקלה גדולה במזג האוויר לאחר חודשי הקיץ הלוהטים, אבל חושף אותנו לאחת התופעות הפחות נעימות המאפיינות עונות מעבר - נשירת שיער. זה לא כל כך נעים, ואפילו קצת מלחיץ, להתעורר בבוקר עם ערימת שיער שמסתכלת עלינו מהכרית או למצוא כמות מפחידה של שערות על המברשת לאחר סירוק, או לאסוף את השערות שנשרו בזמן המקלחת. אז לפני שמשלימים עם ההתקרחות, בואו נברר למה אנחנו סובלים מנשירת שיער דווקא בעונת המעבר.

סיבות לנשירת שיער

האמת היא שלא ממש ברור מדוע התופעה של נשירת שיער אופיינית דווקא לעונת המעבר. סיבה אחת להיחלשות השיער היא כנראה המעברים התכופים והקיצוניים יחסית בין קור לחום. סיבה נוספת היא השינוי באחוז הלחות הגורם לעור הקרקפת להיות יבש יותר ומגביר את הנשירה. כך או כך, נשירת שיער בעונת המעבר היא תופעה נורמלית, כל עוד לא מדובר בנשירה מוגזמת. אם זה המצב, יתכן ולא רק מזג האוויר אשם והנשירה נגרמת מסיבות אחרות כגון אנמיה, סטרס, שינויים הורמונליים או סיבה אחרת.

איך למנוע נשירת שיער תזונה, תזונה, תזונה

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער, בעונות המעבר אך לא רק, היא עקב חסרים תזונתיים החיוניים לגופנו. חסרים תזונתיים כמו למשל בחומצות אמינו (חלבונים), עשויים להיגרם כתוצאה מבעיות עיכול שונות, הרגלי תזונה לקויים או שינוי תזונתי כמו דיאטה ולהשאיר אותנו ללא היסודות החשובים (אבני הבניין) של תאי השיער שלנו. בדרך כלל דיאטות 'בזק' קיצוניות שמטרתן להשיל משקל רב תוך זמן קצר עלולות לפגוע לא רק בבריאות הכללית אלא גם בשיער שלנו. עלינו לזכור שבמצב כזה ברשות הגוף אנרגיה בכמות מצומצמת שאותה יעדיף לנתב למערכות חשובות יותר החיוניות להישרדות (כמו נשימה לדוגמה).

טיפים לשיער בריא: מה כולל טבעי בנשירת שיער?

הנה כמה טיפים טבעיים ופשוטים שיעזרו בשמירה על שיער בריא:

פעילות גופנית - ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע משפר את זרימת הדם בגוף ואת תהליכי פינוי הרעלים. ביצוע תרגילים יעודיים כמו שכיבה על מזרן והרמת של הרגליים, יביא לזרימת דם מוגברת לאזור הקרקפת וכך מסייע לצמיחה של שיער בריא וחזק יותר.

שימוש בשמפו טבעי - שמפו סינטטי עשוי להכיל מלחים וחומרים כימיים כגון SLS, שאינם תורמים לבריאות הגוף והשיער. מומלץ להשתמש בשמפו טבעי המכיל תמציות טבעיות של צמחי מרפא, ויטמינים מינרלים, פרוטאינים ונוגדי חמצון החיוניים עבור שיער בריא.

נקי אבל לא יותר מדי: חשוב כמובן לשמור על שיער שמריח טוב ונקי, אבל אפשר גם להסתפק בחפיפה בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע, ולא מדי יום. כמו כן, רצוי לשטוף את השיער במים פושרים או קרים.

מה עוד כדאי לעשות? האם ישנו פתרון לנשירת שיער בצורה טבעית?

מעבר למה שכבר ציינו כמו תזונה נכונה מגוונת, פעילות גופנית, שימוש בתכשירים המותאמים לשערך ושמירה על היגיינה במידה, תמיכה נוספת יכולה להתבצע גם בעזרת הוספת רכיבי תזונה המעודדים את הגוף לייצור פנימי של החלבונים הסיביים החזקים המרכיבים את השיער ביניהם קראטין ואלסטין הדרושים לשיער בריא וחיוני לאורך זמן.

עובדות מעניינות שכדאי לדעת