סולגאר מציגה את לוטאין 20 מ"ג לשמירה על בריאות העין

בעידן הדיגיטלי של ימינו, רבים מאתנו מעבירים שעות רבות במהלך היום מול המסך. בין אם זה מול המחשב בעבודה ובין אם זה מול מסך הטלוויזיה, הלפ-טופ או האייפד בשעות הפנאי. אין זה סוד כי הצפייה הממושכת במסך ללא הפסקות גורמת לעיניים שלנו נזק מצטבר. אנשים שיושבים מול מחשב ממעטים למצמץ, ולכן העיניים שלהם מתייבשות מהר יותר. גם בהירות המסכים גורמת למאמץ יתר של העיניים ולפגיעה בשרירים המניעים אותה.

במיוחד עבור אנשים שמבלים שעות ארוכות מול המסך פיתחה סולגאר את המוצר לוטאין במינון של 20 מ"ג. לוטאין 20 מ"ג מספק בכל כמוסה גם 1 מ"ג זאקסנטין (Zeaxanthin), אשר ביחד עם הלוטאין מהווים את שני הקרוטנואידים העיקריים ברשתית העין.

מרכז הרשתית בעין הוא האחראי על הראייה החדה המאפשרת לנו לבצע מלאכות כמו קריאה, זיהוי פני אנשים, נהיגה, צפייה בטלוויזיה, בסרטים ובמחשב. לכן, רמות הקרוטנואידים בעין חשובות ביותר.

מחקרים הוכיחו בנוסף כי לוטאין מסייע בסינון קרינת אור מזיקה. קרינת האור גורמת להיווצרות רדיקלים חופשיים, הפוגעים עם הזמן בתאי העין המאפשרים לנו לראות. הרדיקלים החופשיים מביאים גם להצטברות של פסולת תאית המכבידה על הראייה. לוטאין וזאקסנטין מסייעים לספיגת הקרניים אשר מצליחות להתגנב אל פנים העין, ומשמשים כמעין משקפי-שמש פנימיים.

הלוטאין הינו נוגד חמצון טבעי חשוב המסייע בשמירה על בריאות העין. הוא מצוי באופן טבעי בחלמון ביצה, בפירות ובירקות, במיוחד בירקות ירוקי-עלים כמו תרד וכרוב. הקרוטנואידים הם רכיבים המעניקים צבע לצמחים ופועלים כנוגדי חמצון.

הלוטאין של סולגאר הואו לוטאין טבעי המכיל בדיוק את אותה המולקולה המצויה בטבע.