קו אנזים Q10: טוב לקחת ללב

קו-אנזים Q10, המוכר גם בשם Ubiqinone, התגלה בשנת 1957 על-ידי ד"ר פרדריק קריין ומאז מהווה רכיב מבוקש מאד למחקרים קליניים. רכיב זה הוא חומר דמוי ויטמין הנמצא באופן טבעי בכל תאי הגוף של האדם ומכאן שמו (נמצא בכל מקום = Ubiquitous). קו-אנזים Q10 מצוי במגוון סוגי מזון, בעיקר בבקר ובדגים כמו סרדינים, אנשובי, מקרל וסלמון וכן בירקות כמו ברוקולי, תרד ואגוזים. אך עם זאת, זמינותו הביולוגית במאכלים אלו נמוכה מ-10% ועל כן נדרשת נטילת קו-אנזים Q10 ממקור חיצוני, על מנת לאפשר תהליך תקין של ייצור אנרגיה, במיוחד עבור צרכני אנרגיה גדולים כגון הלב והכליות.

הגוף אמנם מסוגל לייצר כמות מספקת של קו-אנזים Q10 , אך כמויות אלו יורדות עם הגיל, במיוחד לאחר גיל 35. סיבות נוספות להיווצרות מחסור בקו-אנזים Q10 הן מחלות כרוניות, תזונה לקויה, תת-תזונה ואף גורמי לחץ סביבתיים וגופניים (פעילות גופנית אינטנסיבית ממושכת וסגנון חיים). כל אלו עלולים להפחית את כמותו של הקו-אנזים ברקמות הגוף ולפגוע במערכת החיסונית.

לקו אנזים Q10 תפקיד מכריע בתהליכים האנרגטיים בגוף - בניית מולקולות ATP - המתרחשת במיטוכונדריה בכל תא ותא בגופנו. קו-אנזים Q10 דומה במבנה שלו לוויטמין E, ויחד הם מהווים שילוב חיוני לקיום שני תהליכים עיקריים המתרחשים בגוף: ייצור אנרגיה בכל תא ותא ומניעת נזק חמצוני (אנטי-אוקסידנט). אחת מתופעות הלוואי העיקריות של מחסור בקו-אנזים Q10 היא פגיעות מוגברת למחלות והזדקנות מואצת.

קו אנזים Q10 - פעולות ותפקידים

  • חיזוק שריר הלב
  • טיפול ומניעה במגוון רחב של בעיות קרדיו-וסקולריות
  • האטת תהליך ההזדקנות
  • חיזוק מערכת החיסון
  • שיפור ביצועים ספורטיביים
  • סיוע לירידה במשקל

קו אנזים Q10 וכולסטרול

מאחר וייצורו של Q10 קשור לתהליך בו נוצר גם הכולסטרול, הרי שכאשר נחסם ייצור הכולסטרול באמצעות תרופות, נפגע גם ייצורו של הקו- אנזים Q10 ולכך עלולה להיות השלכה משמעותית גם על שריר הלב. מבין כלל הגורמים לחסר בקו-אנזים Q10 בולט במיוחד שימוש בתרופות להורדות רמות כולסטרול גבוהות (סטטינים) ולהורדת לחץ דם. תרופות אלו מפחיתות את רמות קו-אנזים Q10 בגוף. ירידה ברמות קו-אנזים Q10 בגוף עקב נטילת תרופות היא חריפה ובעלת סיכון גבוה בעיקר לשריר הלב. כך למעשה, נטילת תרופה האמורה למנוע מחלות לב גורמת לחסר מהותי ברכיב החיוני כל כך לבריאותו של הלב.

חשוב להבין, כי בשל חשיבותו של קו-אנזים Q10, נטילתו מומלצת לא רק לאנשים מעל גיל 40, אלא גם לאנשים הסובלים מעייפות ותשישות במהלך היום, לאנשים הסובלים מכאב שרירים או מחלות כרוניות, אנשים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת ואנשים הסובלים מרמות גבוהות של כולסטרול או נוטלים תרופות להורדת רמות הכולסטרול בדם.

סולגאר מביאה את הדור החדש של קו-אנזים Q10 לשוק הישראלי !

סולגאר גאה להציג שני פיתוחים חדשניים בתחום:

  • טכנולוגיית ה-™Nutri-Nano – מכילה את הרכיב בצורת מיסלות (מעטפת ייחודית ההופכת את חלקיקי השמן למסיסים במים ובכך תורמת לספיגה מהירה וטובה יותר בגוף) המאפשרות זמינות ביולוגית גבוהה, ונחשבת לדור הבא של פורמולציית קו-אנזים Q10
  • קו-אנזים Q10 בנגזרת יוביקווינול (Ubiquinol) - הצורה המחוזרת של קו-אנזים Q10 . נגזרת שעוקפת את תהליך ההמרה בגוף של יוביקווינון (ubiquinone) ליוביקווינול (ubiquinol) ומספקת קו-אנזים Q10 פעיל מן המוכן ללא צורך בהמרה נוספת.  יוביקווינול 100 מ"ג מאפיין את הדור החדש של מוצרי קו-אנזים Q10, בעל יחס של 6:1 לעומת קו-אנזים Q10 רגיל, מספק פי 6 יותר אנרגיה !

ליין מוצרי קו-אנזים Q10 של סולגאר כוללת מניפת מוצרים מגוונת, המספקת פתרונות רבים בעבור מבחר צרכים רפואיים, ומאפשרת מענה מקיף לכל דורש!  הקליקו לבחירת קו-אנזים Q10 המתאים ביותר עבורכם 

צורכים Q10?

צפו בסרטון הניסוי בו נבדקה יכולת התמוססות המדמה את תהליך ההתמוססות וספיגה בגוף, בין קו-אנזים CoQ-10 נוטרי נאנו וחברה מתחרה ומובילה בשוק.